Neretai, išgirdus žodį  “frisbee” nemažai žmonių iškyla klausimas – „o kas gi tai??“. O sužinojus, jog tai komandinis žaidimas žaidžiamas mėtant lėkštę, dauguma nustemba –  “nejaugi čia rimtas žaidimas??”. Taip, tai rimtas žaidimas ir labai smagus tiek žiūrėti, tiek žaisti, ir netgi Wikipedijoje galima rasti informacijos apie jį :-)

Verta paminėti, jog net ir tokiame pasaulio užkampyje kaip Lietuva,  yra nemažai ultimate frisbee komandų, vyksta varžybos ir čempionatai :-)

Ir taip jau nutiko, jog pasitaikė proga apsilankyti treniruotėje žmonių, besiruošiančių jau įvykusiam „Lietuvos ultimeito čempionatui 2011“,  kuris vyko Kėdainiuose. Čempionatas buvo apžvelgtas Kėdainių krašto televizijos (nuo 11:20), bei Kėdainių žinių (nuo 07:40).

Stebėtoji treniruotė vyko šio sporto mėgėjams tradicinėje lauko sezono vietoje – Vilniaus Vingio parke. Tąkart buvo susirinkę žmonės iš keleto skirtingų komandų, nors ir daugumą sudarė Vilniaus Zero klubo nariai. Ultimeitas nėra kontaktinio sporto šaka, bet,  kaip pastebėsite iš fotografijų, žaidėjams tenka ir pasivolioti ant žemės, ir nemaža kuriozinių situacijų :-) O stebėti itin sparčiai skraidančią lėkštę per visą aikštelę buvo tikrai įdomu ir smagu.

p.s. Šiek tiek apie pačią fotografiją: teko laimė nusiskolinti tai dienai gigantiškąjį Canon EF 70-200mm 1:2.8 L IS II USM su kuriuo bendras svoris rankose laikomos įrangos siekė bemaž 2.5kg, tad pačiam sekioti itin greitai per aikštelę bėgiojančius sportininkus buvo geras apšilimas :-) Treniruotė vyko vakare, tad saulė leidosi itin sparčiai, o tuo pačiu šviesos kiekis mažėjo minutėmis, tad paskutinės fotografijos buvo daromos jau beveik maksimaliai išnaudojant turimą techniką :-) Laimei treniruotė pasibaigė nusileidus saulei, kuomet jau ir fotografuoti buvo nebeįmanoma :-)

p.p.s. Ačiū mano blogo redaktorei už visokeriopą pagalbą ir kantrybę :-)